Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis z PMD

5. 2. 2012

Drazí přátelé z Misijních klubek!

Zdravím Vás z národní kanceláře pro Papežská misijní díla a děkuji za Vaše misijní nadšení, které je pro nás velkým darem a obracím se na Vás s prosbou o pomoc.

 

1.    Již brzy spustíme nové webové stránky PMD. Na těchto stránkách bychom chtěli také dát prostor všem Misijním klubkům v ČR. Proto Vás prosím o zaslání těchto aktuálních informací o Vašem klubku:

 

-      aktuální počet dětí v Misijním klubku

-      adresu webových stránek, pokud máte

-      fotografii Misijního klubka, nejlépe emailem

-      název či přezdívka Misijního klubka, pokud máte

 

2.    Zvu Vás na již tradiční Horské klubání, které se bude konat od 20. - 22. 4. 2012 ve Špindlerově Mlýně na Erlebachově boudě. Pobyt je zdarma včetně noclehu a stravy - je to dárek pro ty, kdo pomáhají misiím. Dejte nám, prosím, vědět, kdo byste měl zájem na Horské klubání přijet. V příloze naleznete přihlášku, kterou prosím, vyplňte na každé dítě a dospělou osobu zvlášť a obratem - nejpozději však do 29. února 2012 - nám ji pošlete. Potom všem, kteří zájem projeví, brzy oznámíme, která Klubka mohou přijet a kolik členů mohou vzít. Počet míst je totiž omezen. Těšíme se na setkání s Vámi.

 

3.    Jak víte, ve dnech od 23. března do 9. dubna 2012 se vydávám ještě novinářem Filipem Breindlem a kameramanem Martinem Rýznarem na misijní cestu do Srí Lanky, kde budeme přítomni i oslavám Velikonoc. V této zemi žije mnoho sirotků, je zde tíživá situace bídy a chudoby. Z naší republiky tam pomáháme dětem: opuštěným, z rozvrácených rodin, postiženým válkou, jejichž rodiče jsou ve vězení, dětem ulice i obětem tsunami. Rád bych jim od Vás přivezl alespoň malý dárek ve formě přáníčka. Namalujte nebo vyrobte přáníčko (max. formát A4) a napíšete na něj třeba věnování (anglicky). Tyto Vaše dárky udělají chudým dětem (jako vždy) obrovsky velkou radost. Pošlete mi je nejpozději do 10. 3. 2012.

 

4.    V roce 2013 oslaví PMDD své kulaté 170 narozeniny. Generální sekretář Papežského misijního díla dětí v Římě nás oslovil a ptá se každého dítěte z PMDD: „Co bys rád(a) (u)dělal(a) s Papežským misijním dílem dětí?“ Prosím Vás tedy, děti (má to být bez jakékoliv pomoci dospělých), abyste jako odpověď na tuto otázku namalovaly na tvrdý papír obrázek. Z došlých obrázků vybereme dva, které zašleme generálnímu sekretariátu do Říma, kde budou zveřejněny jako součást celosvětové sbírky (vyjde knížka), aby připomínaly toto výročí. Byla by škoda, kdyby naše země nebyla součástí této sbírky. Z ostatních Vašich obrázků uděláme výstavu, kterou budete moci vidět např. 26. 5. na celostátní Misijní pouti v Kroměříži. Obrázky nám posílejte nejpozději do 10. 3. 2012.

 

5.    Možná již víte, že naše země má nového kardinála. Stal je jím arcibiskup pražský Mons. Dominik Duka OP. Pomodleme se za něho každý z nás alespoň modlitbu Zdrávas Maria, a tak ho svěřme do ochrany naší nebeské Maminky. Zároveň mu chceme osobně předat dárek - velké otvírací perníkové srdce, ve kterém bude ukrytý perníkový růženec, jehož jednotlivá „zrna“ budou připomínat: počet Misijních klubek v ČR, Vaši pomoc a modlitbu za misie celého světa. K předání dojde v sobotu 25. 2. 2012 v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha při slavnostní bohoslužbě, která začíná v 11:00. Kdo budete moci přijet, dejte nám, prosím, vědět. Na sebe si v katedrále uvažte misijní šátky, ať se rychle rozpoznáme. Věřím, že se nás tam sejde co nejvíc!+!  

 

Mějte se hezky a těším se na Vaši odpověď. Ať Vám na přímluvu Panny Marie a všech svatých misionářů Bůh žehná a stále více rozšiřuje Vaše srdce pro lásku k chudým a potřebným v misiích.

 

P. Jiří Šlégr J  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

úkoly pro každého

(Pavel, 5. 2. 2012 19:07)

Ahoj.
Bod 1 splním já.
Bod 2 by mohly zkusit starší cérky (Kačka, Venda, Markéta, Monča) bylo by to určitě inspirující k činosti v misijním klubku.

Bod 3,4,5 je PRO VŠECHNY!!!! Zkuste sa nad tým zamyslet a neco vymyslet, namalovat....

Ať sa vám dílo daří, HOOJ